Prądy Lecznicze
Lecznicze efekty po zastosowaniu elektroterapii:
- Poprawa obwodowego krążenia krwi.
- Efekt przeciwbólowy.
- Efekt motoryczny.
- Wspiera leczenie zespołów bólowych kręgosłupa w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów kończyn i stawów kręgosłupa.
- Likwiduje przewlekłe zapalenia nerwów, splotów, korzeni nerwowych.
- Leczy nerwobóle.
- Przyspiesza zrost kostny.

Elektroterapia
wykorzystanie prądów w celach leczniczych. Ze względu na moc, natężenie oraz częstotliwość wyróżniamy:
Prądy Diadynamiczne - DD
Modulowane prądy małej częstotliwości. Działają przeciwbólowo i przekrwienie. Zalecane w chorobach zwyrodnieniowych stawów, zespołach bólowych, stanach po urazach narządu ruchu, nerwobólach.
Jonoforeza
Polega na przez skórnym wprowadzeniu do tkanek określonego leku za pomocą prądu stałego. Stosujemy w stanach zapalnych stawów, stanach pourazowych, nerwobólach, przykurczach spowodowanych blizną, problemach ze zrostem kostnym, stanach zapalnych skóry i tkanek miękkich.
Prądy Tens
Prądy średniej i wysokiej częstotliwości o działaniu przeciwbólowym. Działanie przeciwbólowe uzyskujemy poprzez precyzyjną stymulację nerwów. Stosowane w ostrych i przewlekłych bólach mięśni, nerwobólach, dolegliwościach kręgosłupa i stawów.
Elektrostymulacja
To stymulacja czynnościowa mięśni za pomocą prądu. Zabieg pobudza mięśnie do skurczu (mięśnie kurczą się i rozluźniają w rytm płynącego z przerwami prądu). Elektrostymulacja mięśni porażonych (z uszkodzonymi nerwami doprowadzającymi impulsy) aplikuje się jako substytut naturalnych pobudzeń w celu wzmocnienia ich lub poprawy przewodzenia obwodowego.
Przeciwwskazania: karmienie piersią, cały okres ciąży.
Prądy Interferencyjne
Są to prądy o średniej częstotliwości, powstające w wyniku interferencji w tkankach dwóch prądów naprzemiennych. Mają silne działanie przeciwbólowe, przekrwienne.
Wskazania: choroba zwyrodnieniowa stawów, bólowe kręgosłupa, choroby dysku kręgosłupa, zanik mięśni, stany pourazowe i pooperacyjne, reumatyzm tkanek miękkich.
Tonoliza
To stymulacji impulsowa mięśnia spastycznego serią impulsów odpowiednimi prądami leczniczymi. Zmniejsza spastyczności (tonus) mięśni.
Wskazania: choroby, w których występuje spastyczny niedowład mięśni, po udarach mózgu, stwardnienie rozsiane, porażenia mózgowe.
Galwanizacja
Poddanie tkanek po wpływ przepływającego prądu elektrycznego – stałego. Powoduje pobudzenie nerwów i ukrwienie, działa silnie przeciwbólowo.
Wskazania: nerwobóle, zwyrodnieniowa stawów, kręgosłupa, porażenie nerwów obwodowych, stany pourazowe układu kostnego.
Prądy Kotz'a
Stymulacja zdrowych mięśni za pomocą prądów średniej częstotliwości. Prądy Kotz’a mają zastosowanie zarówno w rehabilitacji sportowej, gdyż wspomagają trening siłowy i wytrzymałość mięśniową. Stosowany także w rehabilitacji mięśni z uszkodzonym przewodzeniem nerwowym.
Prądy Traubert'a
Prądy działające na struktury układu nerwowego. Układ nerwowy uzyskuje na drodze odruchu skuteczną poprawę ukrwienia i znaczne odżywienia tkanek, również w przypadkach niedomagań krążenia obwodowego.
Wskazania: bólowe i zwyrodnienia kręgosłupa, stany podwyższonego tonusu napięcia mięśniowego, zespoły niedokrwienne kończyn.
Poinformuj nas, jeżeli stwierdza się u Ciebie:
- Choroby krwi.
- Choroby nowotworowe.
- Krwawienia.
- Ciąża.
- Implanty metalowe i nowotwory złośliwe na drodze prądu.
- Defekty skórne i zapalenia skóry.
- Kardiostymulator.
- Choroby sercowo-naczyniowe.
- Aplikacja w okolicach serca i oczu.
- Implanty elektryczne (ślimakowe, nerwowe, regulator tępa, defibrylator, implanty chipowe…).
- Zaburzenia czucia w miejscu ułożenia elektrody.
- Syndromy psychopatologiczne i psychosyndromy organiczne.
- Rozrzucona skleroza mózgowo-rdzeniowa.
- Zapalenia żył i kanałów limfatycznych.
- Zaburzenia krążenia obwodowego.